TÜRKSOY Haritası    TÜRKSOY Haritası
Türkçe English русский


Çalışma Alanları

Türk dili konuşan ülkeler ve halklar arasında kültürel ve sanatsal ilişkileri geliştirmek; bu amaçla çeşitli program ve projeleri hayata geçirmek.

Türk dünyasının ortak kültürel ve sanatsal zenginliklerini yansıtan, tanıtan radyo ve televizyon programları, belgeselleri, video ve sinema filmlerini yaptırmak.

Tiyatro, opera, bale, müzik, halk dansları gibi alanlarda gösteriler, festivaller düzenlemek; bu konularda yapılan etkinliklere öncülük etmek, diğer kuruluşlarla işbirliği yapmak veya destek vermek.

Süreli, süresiz yayınlar çıkarmak.

Ortak Türk dilinin, tarihinin, kültürünün ve sanatının gelişmesinde üstün hizmetleri olan önemli kişiler adına anma günleri ve kutlama törenleri düzenlemek.

TÜRKSOY'un amaçları doğrultusunda konferanslar, sempozyumlar, paneller, sergiler, dinletiler, film yapım ve gösterileri düzenlemek, bu amaçla uluslararası alanlarda etkinlikler yapmak.

Kültür, sanat, eğitim alanlarında faaliyet gösteren, uluslar arası, bölgesel ve ulusal kurum ve kuruluşlarla; vakıf, dernek ve birliklerle ilişkiler kurmak ve ortak çalışmalar düzenlemek.

   Bu sayfa 4460 kez gösterilmiştir.

Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:8 - Oran / ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: +90 (312) 491 01 00 - Faks: +90 (312) 491 01 11
© TÜRKSOY 2008. Tüm Hakları Saklıdır.