TÜRKSOY Haritası    TÜRKSOY Haritası
Türkçe English русский


KKTC Girne Amerikan Koleji Öğrencileri TÜRKSOY Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Koleji öğrencileri Okul Müdürü Sayın İdil Akçal’ın girişimiyle 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri kapsamında Ankara’da bulundukları sürede TÜRKSOY Uluslar arası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreterliği’ni ziyaret ettiler. Altı ve dokuzuncu sınıflardan oluşan on beş kişilik öğrenci gurubu eğitmenleri ressam ve heykeltıraş Sayın Şenol Özdevrim, İngilizce eğitmen Sayın Danyal Eminağa ve Sayın Özdemir Gazioğlu eşliğinde gerçekleştirdikleri ziyarette TÜRKSOY teşkilatı , vizyon ve misyonu amaçları, etkinlikleri, yayınları hakkında bilgi aldılar.

TÜRKSOY’un tüm üye ülkeler ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve yürüttükleri etkinlikleri, sergileri fotoğraflardan ve slayt gösterisinden izleme olanağı bulan öğrenciler, eğitmenleri Sayın Şenol Özdevrim’ın ülkesini temsilen katıldığı TÜRKSOY Ressamlar Buluşması kapsamındaki çalışmalarından TÜRKSOY koleksiyonuna dahil edilen resimlerini ilgi ile izlediler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti TÜRKSOY Ülke Temsilcisi tarafından bilgilendirilen öğrenciler, dört günlük bir gezi kapsamında TÜRKSOY’u ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek gelecekte yürütülen etkinliklere daha bilinçli olarak katılacaklarını ve diğer arkadaşlarını da bu konuda bilgilendireceklerini ifade ettiler.

Misafir öğrencilere ziyaretlerinin akabinde 5. TÜRKSOY Fotoğrafçılar Buluşmasının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilmiş olması vesilesiyle TÜRKSOY Genel Sekreterliği tarafından bastırılan etkinlik kataloğu ve TÜRKSOY logolu hediyeler takdim edildi.

Güler FEDAİ
TÜRKSOY KKTC Ülke Temsilcisi
 

   Bu sayfa 526 kez gösterilmiştir.

Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:8 - Oran / ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: +90 (312) 491 01 00 - Faks: +90 (312) 491 01 11
© TÜRKSOY 2008. Tüm Hakları Saklıdır.