TÜRKSOY Haritası    TÜRKSOY Haritası
Türkçe English русский


TÜRKSOY Resim Sergisi Antalya’da Sanatseverlerle Buluştu

Cumartesi, 19 Aralık 2009 günü Antalya’da Cam Piramit binasında TÜRKSOY resim koleksiyonunda yer alan Türk dünyası fırça ustalarına ait tablolardan oluşan Resim Sergisi açıldı.

01.10.1997 tarihinde hizmete açılan ve Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi olarak da bilinen bu Cam Piramit’in içinde Aralık ayının sonuna dek açık kalacak TÜRKSOY Resim Sergisi FONDA Kültür Sanat Tanıtım ve Organizasyon Ltd. Şti.’nin bağlı olduğu FONDA Group Başkanı Hasan Yılmaz’ın katılımıyla sanatseverlerle buluştu.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreterliği adına sergiye katılan Rusya Federasyonu Hakas Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Temsilcisi Timur B. Davletov sanatseverlere TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov’un saygı ve sevgilerini iletirken Türk dünyasının tanıtılmasında böylesine önemli etkinliklerin aynı zamanda barış kültürü ile insanlığın ortak medeniyetinin korunması ve geliştirilmesine de katkıda bulunduğunu ifade etti.

Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Akdeniz’in incisi Antalya’da düzenlenen TÜRKSOY Resim Sergisi Hacı Cobuloğlu koordinatörlüğünde TÜRKSOY Genel Sekreterliği ve Türk dünyası resim sanatının tanıtımı açısından kuşkusuz önemli bir katkı olacaktır.

Türk kültür ve medeniyetlerinin araştırılması yönünde de çalışmalar yürüten FONDA Group ile ortaklaşa düzenlenen bu sanatsal aksiyonun bundan sonraki işbirliğinin daha da derinleşmesine vesile olmasını dileriz.

Timur B. Davletov
21.12.2009

 

   Bu sayfa 421 kez gösterilmiştir.

Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:8 - Oran / ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: +90 (312) 491 01 00 - Faks: +90 (312) 491 01 11
© TÜRKSOY 2008. Tüm Hakları Saklıdır.